הדרך הקלה לצילומי סמאש קייק מוצלחים

המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מתייחס לשני המינים

 

התינוק הקטן שלא מזמן נולד, ורק עכשיו התרגשתם מכל צליל והבעה חדשה והיום בו הוא הצליח להתהפך…והנה הוא כבר גדל וחוגג ממש אוטוטו שנה !
בחרתם (ובצדק!) לתעד את המאורע המרגש בסט צילומים צבעוניים, שמחים, מיוחדים, שלצידם מתקבלת חויה משפחתית מרגשת במיוחד.
אם אתם קוראים שורות אלו, כנראה שמשהו בתמונות שלי עשה לכם את זה והתחברתם אליהן מתוך אלפי התמונות המפוזרות ברשת.
אז במה הן שונות, במה הסטודיו שלי שונה, ואיך צילומי קייק סמאש בסטודיו שלי נראים ככה ? 

צילומי סמאש קייק בסטודיו צעדים - סיון צרפתי, חוויה מרגשת ומזכרת מקסימה
צילומי סמאש קייק בסטודיו צעדים - סיון צרפתי, חוויה מרגשת ומזכרת מקסימה

דבר ראשון, חשוב לזכור שמדובר בפעוט קטן בן שנה, שזקוק עדיין לשעות שינה קצרה בבוקר וכמובן לשנת צהרים, ובשעות אחה”צ לרוב כבר “הסוללה” שלו על הקצה ואנו מסתכנים בעייפות מצטברת מכל היום.

אם כך, אני מבקשת להיפגש אתכם בחלון הזמנים בהם התינוק ערני ושמח לפי הכרותכם איתו, כמובן ששעה זו ביום משתנה מאחד לשני.

דבר שני, מומלץ להביא את הילד לצילומים לאחר שהוא אכל לפחות ארוחה קטנה בבית, כך שהוא לא יהיה רעב ויוכל לשתף איתנו פעולה. ילד רעב הוא לרוב יהיה עצבני וחסר שקט, ויהיה לנו קשה להתנהל בצילומים עד שהוא יאכל. ולא, לא לבנות על העוגה כארוחה בשבילו (: הארוחה מיועדת למשחק ופירוק במהלך הצילומים. הוא כמובן טועם ואוכל ממנה אך היא לא יכולה להוות תחליף לארוחה שלו.

 

דבר שלישי, כשאתם נמצאים בסט צילומים, אני מנחה אתכם איפה לעמוד כדי שהצילומים יצאו מדהימים כפי שאני מתכננת, מוארים היטב ובטוחים – לא פחות חשוב.
מכאן שאני מבקשת מההורים לעמוד בנקודות מסוימות בסטודיו בהתאם למערך התאורה, בהתאם למתקן עליו נמצא הילד ובהתאם אלי/למצלמה.
חשוב מאוד שתהיו קשובים לבקשות שלי, אני מובילה אתכם לסשן מוצלח ויפיפה כפי שאתם חולמים לקבל.

דבר רביעי, חשוב להגיע ליום המילומים רגועים, סבלניים, לדעת לקבל הכל באהבה – מה שהילד נותן, וגם את מה שהוא לא נותן. ילדים שונים נפתחים ומרגישים בנוח במקומות חדשים בזמנים שונים. האחד מייד יתחבר, יחבק אותי ויחלק חיוכים לכל עבר. השני חשדן יותר, סקרן, פחות ירצה את הקרבה שלי אליו בשלב הראשון ויבחן אותי עד שיחוש בטוח. עליכם ההורים לדעת לקבל את הילד כפי שהוא, לאפשר לו את הזמן הנחוץ לו להשתחרר ולא להאיץ בו לחייך או לעשות כל פעולה שאינה טבעית. תסמכו עליי שלא אניח לו ולכם עד אשר אשיג את התוצרים אליהם אני מכוונת

צילומי סמאש קייק בסטודיו צעדים - סיון צרפתי, חוויה מרגשת ומזכרת מקסימה

דבר חמישי, אם אתם מגיעים עם אחים נוספים ליום הצילומים, חשוב לעשות לאחים המצטרפים הכנה (מותאמת גיל) שבה תספרו להם לאן הולכים, מה עושים שם, מה המצופה מהם, מה השם שלי…להסביר להם שבצילומים ניתן את הבמה לאח שחוגג שנה ונצטרף לצילומים ברגעים מסוימים כשיתבקש. האחים צריכים לדעת על מי ימצא הפוקוס בצילומים ובהתאם, מה המצופה מהם. תיאום ציפיות והערכות מראש מונעת סיטואציות לא נעימות ותורמת מאוד להצלחת הצילומים.